Що загрожує виноробству в найближчому майбутньому?

Серед алкогольних напоїв вино займає особливе місце, не даремно, воно вже упродовж декількох тисячоліть не втрачає своєї актуальності. І сьогодні все більше власників виноградників не проти зайнятися гаражним виноробством, випускаючи власне вино класу люкс. Проте, саме зараз попри усі знання і досвід ця сфера схильна одночасно до декількох загроз. Наскільки вони небезпечні й що чекає виноробство в найближче майбутнє розглянемо прямо зараз!

Згубний вплив зміни клімату на виноробство

Сьогодні серйозну загрозу для винарів представляють природні катаклізми. Не треба навіть сліпо вірити в теорію глобального потепління, щоб побачити, як страждають виноробницькі господарства через зміну клімату. Весняні заморозки, літній град, пожежі й посуха, повінь – серйозні випробування для власників виноградників, які завдають непоправного збитку їх господарствам. Так у 2018 році в декількох країнах Європи сталися справжні катаклізми з жахливими наслідками.

Цунамі в Греції, затоплення Венеції й виноградники Лангедока, що пішли під воду, більше нагадують картинку з апокаліптичного фільму, але на жаль це сувора реальність.

Хвороби винограду

Але не менша загроза сьогодні нависла над винарями й у вигляді різних хвороб. Людина досі залишається безсилою перед такими захворюваннями як:

  • бактерійний рак;
  • фітоплазмоз;
  • грибки.

Інфекційні захворювання швидко поширюються від хворих кущів до здорових і за сприятливих умов, наприклад, підвищеної вологості вони можуть уразити величезні угіддя, що є серйозною загрозою для винного бізнесу. Також існують небезпечні інфекційні захворювання виноградників для яких сприятливою є жара, так що яка б погода не була, ризик для винарів залишитися без урожаю і рослин є присутнім завжди.

Тільки своєчасна профілактика цих захворювань здатна хоч якось зменшити ризик зараження. І попри те, що більшість власників виноградників вважають за краще боротися з ними за допомогою біодинамічних практик, варто визнати що ці способи зазнають поразки та не здатні захистити рослини від небезпечних захворювань.

У сучасному світі у людини з’являється все більше способів добитися розширення свідомості й старе добре вино поступово йде на задній план. Звичайно, справжні гурмани ніколи не відмовляться від цього приголомшливого напою, але що говорити про людей, кому не так важливе те почуття, яке вони отримують дегустуючи приголомшливий напій, а результат – сп’яніння. Та і все частіше ми чуємо про можливу легалізацію марихуани в різних країнах Європи. А це буде ще один серйозний конкурент для вина!

Загалом винний бізнес сьогодні знаходиться на периферії і якщо у кінці ще минулого століття виноробство знаходилося в розквіті, то зараз його положення дуже хистке.

Сподіваємося що природа не гратиме злі жарти, хвороби обійдуть володіння винарів мимо, а люди залишаться вірними цьому благородному напою. Компанія ж РАКІТОВ пропонує величезний вибір професійного устаткування для виробництва вина. У нас знайдете професійні мезгаприймачі, установки для виробництва бентоніту, фільтрувальне устаткування та усе необхідне технічне оснащення, яке дозволить запустити винний бізнес і стати виробником кращого напою!