Навіщо винороби в усьому світі заводять собак і коней на виноградниках

Вино – такий дивовижний і смачний напій, який люблять абсолютно усі! Сьогодні вибір цього алкоголю неймовірно великий і на полицях магазинів ви знайдете варіант на будь-який смак. Наприклад, одним з самих незвичайних видів є крижане вино. Воно відрізняється насиченим смаком, стійким ароматом, адже його роблять із замерзлого в природних умовах винограду! Але перш ніж цей напій потрапить на наш стіл, він проходить багато стадій його приготування.

Користь травоїдних тварин

Виноградники вимагають особливого догляду, адже якісне і смачне вино можна приготувати тільки з відбірного і стиглого винограду. І попри такий стрімкий розвиток технологій, все більше власників виноградників прибігають до допомоги наших братів менших в такому делікатному питанні. Тому не дивуйтеся, якщо прогулюючись по Шампані, побачите між рядами ліз коня з плугом. Річ у тому, що такий помічник обходиться хазяїну так само як і невеликий трактор, але хіба можна порівняти шкідливі вихлопи машини й гучний рев з милою твариною?

Мало того, вважається що кінь робить сприятливий вплив на екосередовище, а продукти його життєдіяльності є відмінним органічним добривом. Також тварини привертають увагу туристів. Але не варто думати що винарі обмежуються тільки кіньми, також вони можуть притягати овець, лам і інших травоїдних тварин для боротьби зі шкідливими бур’янами!

Домашні птахи – головні захисники від комах

Щоб вийшло відмінне вино, недостатньо придбати професійне устаткування – приймальний бункер, дробарки, мішалки, фільтри. Треба ще і зібрати урожай, але різні шкідники є справжніми ворогами винарів, які можуть зіпсувати урожай і тоді ні про який напій не йтиме і розмови.

У боротьбі з ненависними комахами, відмінно зарекомендували себе домашні птахи. Вони є природними ворогами шкідників, різних черв’яків і відмінно справляють з ними.

Головні переваги екологічної боротьби з комахами:

  • повна безпека, адже в цьому випадку не доведеться обробляти кущі шкідливими отрутами, а значить і вийде уникнути їх негативного впливу на урожай;
  • екологічність методу;
  • висока ефективність.

Правда, в деяких випадках захищати виноградник необхідно і від пернатих. Наприклад, шпаки не проти самі поласувати соковитими ягодами та є серйозними шкідниками. І ось з ними боротися також виходить за допомогою птахів, тільки хижих! Сокіл і яструб стануть надійними захисниками виноградників, але утримання таких охоронців по кишені тільки багатим господарствам.

Роль собак

Комахи й пташки, що не проти поласувати виноградом, не єдині шкідники від яких власникам виноградників слід захищати свої володіння. Заглянути на таке пригощання можуть і дикі тварини. Наприклад, зайці та кролики поїдають листя з кущів і при нагоді із задоволенням поласують корою. А ось кабани можуть поритися серед коренів і пошкодити їх. Навіть ведмеді ходять на промисел і збирають солодкі ягоди. І як же боротися з такими непроханими гостями? А тут вже на допомогу винарям приходить найкращий друг людини – собака!

Цікавий факт. Винарі Південної Австралії та Каліфорнії навіть випустили серію фотоальбомів, присвячених найвірнішим захисникам винних господарств. Характер чотириногих друзів настільки потішно розписаний в них, що так і хочеться познайомитися з ними особисто.

Домашні тварини є кращими помічниками винарів і все більше власників виноградних угідь віддають перевагу саме біологічним методам боротьби з бур’янами та шкідниками, завдяки їх безпеці, екологічності й високій ефективності. Та і погодитеся куди приємніше мати справу з милими птахами та парнокопитними, чим використати шкідливі хімікати. До того ж такий підхід тільки притягне нових туристів, які не відмовляться від дегустації напою і насолодяться прекрасною природою з її мешканцями!